Agnieszka Chrostowska

Agnieszka Chrostowska

Sztuka dla ludzi to sztuka, która jest dostępna i zrozumiała dla każdego, jest ponadczasowa; sztuka, która pokazuje piękno i budzi wrażliwość na otaczający Nas świat.


- Agnieszka Chrostowska

Rzeźbiarka zaglądająca w istotę człowieczeństwa. Twórczyni własnej pracowni, w której wyczarowuje ceramiczne niezwykłości, których nie sposób nie kochać.

Hej! Jestem Aga.
Wiele lat temu spotkałam nauczyciela, rzeźbiarza, ceramika. W małej szkolnej pracowni odnalazłam sposób, remedium na chaos w mojej nastoletniej głowie i tak jest do dzisiaj, lepienie w glinie porządkuje moje myśli i emocje. Zbyszek zawsze powtarzał „Glina jest cierpliwa…”

Po skończeniu szkoły kontynuowałam naukę ceramiki między innymi w pracowni Czary, prowadzoną przez Ewę, Magdę i Andjelikę. Trzy różne kobiety, trzy inne techniki. Podpatrywałam, co robią, każda pracowała inaczej. Odkryłam, że to, co powstaje z gliny odzwierciedla to, kim jesteśmy, to jacy jesteśmy, pokazuje nasze ukryte emocje, ma wiele wymiarów, czary!

Kolejny krokiem był roczny kurs „Applied Arts” w Collegu w Glasgow. To był rok ogromnych wyzwań, długich godzin w pracowni gdzie szkoliłam swoje umiejętności i przełamywałam się i odkrywałam swoją artystyczną drogę. Tam powstawały pierwsze muszle.

Teraz mam małą pracownię w nadmorskiej miejscowości na Wyspie, stąd jej nazwa Wyspa 1200°C. Tu powstają moje rzeźby o organicznych, opływowych kształtach. Inspirowane naturą i jej wpływem na materię i człowieka. Moje prace odzwierciedlają piękno przemijalności i kruchości wszystkiego, co nas otacza.

poznajmy się


    NAPISZ DO MNIE