Alicja Kopczyńska

Jestem Alicja i mam 23 lata.

Z zawodu jestem plastykiem na specjalności fotografii.
Zawód ten uzyskałam w „Abrys – Studium dizajnu i fotografii” we Wrocławiu.

W owej szkole w 2018 roku odbył się mój pierwszy wernisaż fotograficzny pt. „Mój Brzeg”. Był to cykl fotografii przedstawiających moje rodzinne miasto Brzeg, w którym przedstawione były portrety moich bliskich i miejsca, w których spędzałam swoje dzieciństwo.

W 2019 roku odbył się mój drugi wernisaż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Składał się z cyklu fotografii noworodków które przyszły na świat w owym szpitalu, w ciężkich okolicznościach, lecz dzięki specjalistom uzyskały one zdrowie i lada moment miały opuścić szpital.

W 2020 roku stworzyłam kilka reportaży ze Strajku Kobiet, którymi zainteresował się Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdjęcia zostały zarchiwizowane przez UWr w celach naukowych i edukacyjnych.

25 Września 2021 roku moja animacja która wygrała w konkursie, została wyświetlona na ścianie kamienicy przy ulicy Paulińskiej 3 we Wrocławiu, podczas festiwalu „Kinomural”.

Aktualnie jestem studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i jestem na III roku Sztuki Mediów. Zajmuję się przede wszystkim fotografią artystyczną, reporterską, inscenizowaną, analogową, jak i komercyjną, pracując jako fotoreporter podczas ślubów, studniówek i innych wydarzeń okolicznościowych. Drugim moim medium jest malarstwo – intryguje mnie abstrakcja, konceptualizm, suprematyzm i surrealizm.

Tworzę obrazy na zamówienia, jestem w stanie namalować romantyczny pejzaż, ale i również surrealizm, czy reprodukcję jakiegoś dzieła. Często zdarzało mi się reprodukować obrazy Zdzisława Beksińskiego. Maluję również żywicą epoksydową, tworząc nią abstrakcyjne formy. Zatem zapraszam do współpracy 🙂

KONTAKT
501521420
Brzeg

    NAPISZ DO MNIE