Eliza Piechnik

Sztuka dla ludzi to stworzenie takiego dzieła, które zatrzyma człowieka w czasie i pozwoli mu spojrzeć na rzeczywistość w nieoczywisty sposób.


- Eliza Piechnik

Uczestniczka wielu akcji charytatywnych, która współpracuje z domami aukcyjnymi w Polsce i za granicą. Ilustratorka bajek i wierszy, a także nauczycielka plastyki, która chętnie dzieli się doświadczeniami artystycznymi w Stowarzyszeniu Twórców "Przystanek Sztuka".

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się już w dzieciństwie. Pasja była tak silna, że właśnie ze sztuką zaczęłam łączyć swoją przyszłość. Uczęszczałam więc na prywatne lekcje z rysunku i malarstwa. I choć ukończyłam Politechnikę, to już studia podyplomowe z plastyki pozwoliły mi spełnić się zawodowo w roli nauczyciela tego przedmiotu.
Moja twórczość ewoluuje z biegiem lat, a obrazy cieszą się pozytywnymi referencjami, co utwierdza mnie w przekonaniu, że w życiu trzeba robić to, co się kocha.
Uwielbiam lekkość pędzla i światło w obrazach impresjonistów, swobodną kreskę w twórczości Lautreca. Inspirują mnie także współcześni malarze: Ewa Rzeźnik i Christian Jecqel – absolutni mistrzowie szpachelki.
Kiedy kilka lat temu odwiedziłam Toskanię, okazało się, że zameczek, w którym mieszkałam należy do Luigiegi Galligani – włoskiego cenionego artysty. Rozmowy z tym nietuzinkowym twórcą wiele mnie nauczyły i obiecałam sobie, że jeszcze kiedyś spotkamy się ponownie w artystycznej atmosferze. Nigdy nie porzuciłam tego marzenia.

poznajmy się


    NAPISZ DO MNIE