Eliza Piechnik

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się już w dzieciństwie. Pasja była tak silna, że właśnie ze sztuką zaczęłam łączyć swoją przyszłość. Uczęszczałam więc na prywatne lekcje z rysunku i malarstwa. I choć ukończyłam Politechnikę, to już studia podyplomowe z plastyki pozwoliły mi spełnić się zawodowo w roli nauczyciela tego przedmiotu.
Moja twórczość ewoluuje z biegiem lat, a obrazy cieszą się pozytywnymi referencjami, co utwierdza mnie w przekonaniu, że w życiu trzeba robić to, co się kocha.
Uwielbiam lekkość pędzla i światło w obrazach impresjonistów, swobodną kreskę w twórczości Lautreca. Inspirują mnie także współcześni malarze: Ewa Rzeźnik i Christian Jecqel – absolutni mistrzowie szpachelki.
Kiedy kilka lat temu odwiedziłam Toskanię, okazało się, że zameczek, w którym mieszkałam należy do Luigiegi Galligani – włoskiego cenionego artysty. Rozmowy z tym nietuzinkowym twórcą wiele mnie nauczyły i obiecałam sobie, że jeszcze kiedyś spotkamy się ponownie w artystycznej atmosferze. Nigdy nie porzuciłam tego marzenia.

KONTAKT
661 582 841

    NAPISZ DO MNIE