Janusz Gajowiecki

W swoich pracach podejmuję najczęściej dwojaką tematykę. Tworzę prace o charakterze mistyczno-symbolicznym, lub związane tematycznie z Francją. Z krajem tym związałem się mocno, ponieważ mam tam przyjaciół i wyjeżdżam tam od wielu lat już. W pracach, które tworzę, niezależnie od tematyki, dominuje najczęściej żywa, mocna i ekspresyjna kolorystyka, która ma podkreślić afirmację, radość oraz piękno życia.

Moja droga artystyczna, rozpoczęła się podczas nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Pile. Poznałem wtedy świetną, pilską artystkę plastyk, Panią Krystynę Noskę, do której uczęszczałem regularnie na lekcje rysunku i malarstwa. Jako studia, wybrałem sobie kierunek Konserwatorstwa i Muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych Toruńskiego Uniwersytetu. Niestety, musiałem przerwać studia na pierwszym roku już, z powodu nieszczęśliwego wypadku z dłonią. Po kilku zabiegach chirurgicznych powróciła mi całkowicie zdolność manualna dłoni, dzięki czemu mogłem tworzyć i pracować jako artysta plastyk.

Swoje zdolności artystyczne pogłębiam od lat, wzbogacając swój warsztat dzięki nieustannej pracy twórczej oraz kontaktom z artystami u nas w kraju, jak i we Francji. Jestem członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, a prace swoje prezentowałem w wielu miejscach w kraju, jak i w galeriach we Francji. Od jakiegoś czasu, nawiązałem także współpracę z galerią sztuki w Danii.

    NAPISZ DO MNIE