Urszula Szulborska

Urodziłam się w Lublinie, gdzie spędziłam pierwszy etap życia. Po studiach przeniosłam się do Olsztyna, by pracować jako nauczycielka i uwrażliwiać dzieci na piękno. Tutaj zorganizowałam też moją pierwszą autorską wystawę z okazji 650-lecia Olsztyna, gdzie pokazałam dzieciom, rodzicom, oraz kadrze pedagogicznej obrazy i rysunki tego urokliwego miasta.

Po kilku latach przerwy w działalności artystycznej skompletowałam od nowa warsztat malarski i zaczęłam nieśmiało rysować, malować, fotografować, znów wróciłam do swojej pasji. Stało się to dla mnie odskocznią od, czasem trudnej, rzeczywistości, dawało mi poczucie wolności i spełnienia. Zaczęłam się bardziej otwierać poprzez uczestnictwo w wystawach zbiorowych, m.in. Ulica Themersonów 5, wystawa jubileuszowa – Płocka Galeria Sztuki, Konfrontacje Sztuki – Warszawa 2018, Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem – Łęczna 2018 – III miejsce. Rysowałam dla rodziny i znajomych, moje prace trafiły do wielu zbiorów prywatnych w kraju i za granicą.

Teraz poświęcam malowaniu coraz więcej wolnych chwil. Oglądam obrazy świata zewnętrznego, obserwuję, zachwycam się nim, zaciekawiam jego różnorodnością i pięknem, analizuję emocje temu towarzyszące, a potem utrwalam swoje spostrzeżenia. Poprzez wizualną formę ukazuję otaczającą mnie rzeczywistość: tę wokół mnie i tę we mnie. Żyję tym, ale ciągle poszukuję. Myśli i odczucia, które się we mnie rodzą, prowadzą do konieczności tworzenia i poszukiwania.

 

    NAPISZ DO MNIE