Agnieszka Andruszkiewicz

Agnieszka Andruszkiewicz

Wszechstronne i różnorodne doświadczenia artystyczne i zawodowe zdobywałam m.in. podczas pracy naukowej na Politechnice Łódzkiej oraz w przemyśle papierniczym. Swoją przyszłość wiążę z projektowaniem przedmiotów użytkowych o dużych walorach estetycznych oraz z pracą dydaktyczną.

Byłam uczestniczką 12. Ogólnopolskiej Wystawy Tkaniny Unikatowej i 10. Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej towarzyszących 14. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi w 2013 roku. Moje prace znajdują się m.in. w zbiorach: Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, Drukarni Center w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych.

Rozumując formę jako postać/wygląd danej myśli, wedle słów Wassily’a Kandinskiego : „Forma jest tylko zewnętrznym wyrazem wewnętrznych treści dzieła”, poszukuję w papierze tego, czym dysponuje, aby zmaterializować swoje myśli. Wchodzę w relację z różnymi rodzajami papieru i szukam formy jego wypowiedzi. Pracuję między innymi z bibułką tytoniową, papierem parafinowanym, papierem szarym-niebielonym, również wytwarzam samodzielnie papier czerpany barwiony w masie i z niego tworzę nowe jakości. Wszystko dzieje się dzięki papierowi i czasowi poświęconemu na obcowaniu z nim. Papier staje się narzędziem wypowiedzi, którego ślad staje się jego cechą, bez niego nie mogłabym osiągnąć celu, którym jest opakowanie mojego zamysłu.

Brak ofert

    NAPISZ DO MNIE