Joanna Róg-Ociepka

Joanna-Róg-Ociepka

Współtworzę i koordynuję projekty edukacyjne w Fundacji Sztuki Nowej Znaczy się. Współtworzę grupę artystyczną FLU Grypa Twórcza. Od 2010 roku prowadzę pracownię artystyczną FRESCOARTE, w ramach której tworzę i wykonuję malowidła, freski i murale. Tworzyłam dla różnych instytucji, w tym dla Domu Kultury w Wawrzeńczycach oraz dla pływalni w Miliczu.

Jestem laureatką nagrody specjalnej w konkursie II Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” Galerii Szyb Wilsona (2018).
Współlaureatką wyróżnienia wystawy kolektywu FLU Grypa Twórcza w ramach konkursu Krakers Cracow Gallery Weekend (2018).
Finalistką III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (2018).
Finalistką 19 Ogólnopolskiego Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2009″ w Legnicy (2009). W WSE prowadzę pracownię dyplomową.

W malarstwie interesuje mnie wrażenie cykliczności czasu i nakładanie się wydarzeń z przeszłości na teraźniejszość. Momenty krańcowe: końca i początku oraz momenty przejścia: zapętlenia czasu i zdarzeń. To emocje tworzą człowieka, a moje postaci chcą mówić z obrazu o kondycji swojej i odbiorcy. W moich obrazach łączę figurację z abstrakcją. Maluję to, co jest mi bliskie. Postaci kobiet, niemych uczestniczek dnia codziennego, które są połączone ściśle z naturą i jej siłami. Pragnę, aby moje obrazy wciągały, niepokoiły, zmuszały do refleksji i inspirowały. Moje prace wystawiane są w kraju jak i za granicą. Uwielbiam spędzać czas w naturze ze swoim psem Bernim, szukać nowych inspiracji tam, gdzie jest źródło natury: w lesie, dziczy, ciszy…tam, gdzie rodzą się rzeki.

Brak ofert

    NAPISZ DO MNIE