MariKa Kołonowicz

MariKa Kołonowicz – założycielka Studia Artystycznego „MariKo Design.pl”, dyplomowana dziennikarka, projektantka i fotografka. Odkąd pamięta, zawsze lubiła kreować rzeczywistość na swój własny sposób. Postanowiła zamienić swoją pasję w rzeczywistość.

Artystka miała pod swoim nazwiskiem kilka wystaw, m.in. w Królewskiej Fabryce Karabinów na Dolnym Mieście w Gdańsku, w Domu Kultury SM „Janowo” w Rumi, a także na terenie Oddziału Kadłubowego K-2 Stoczni Cesarskiej w Gdańsku oraz kilka wystaw on-line.

W 2020 roku w Los Angeles wzbudziła zachwyt kurtką zaprojektowaną z okazji startu rakiety Atlas V z przylądka Canaveral.

Na przełomie 2020/2021 Artystka wypuściła kolekcję ogromnych szalików XXL w pełni wspierając ideę „Zero Waste”. Wykorzystując materiały upcyklingowe i dając im drugie życie.

Ponadto może pochwalić się licznymi publikacjami w sieci i prasie. Dostrzeżona przez ekskluzywny portal Luxforvip, w którym zdradziła podczas wywiadu szczegóły swojej pracy. Zauważona przez portal Handmadermarket co zaskutkowało publikacją w Trenbooku 2022. Współautorka „Kolorowanki dla dorosłych” w „Twoim Przewodniku Pozytywnego Życia” przy współpracy z Katarzyną Dorosz, wykładowczynią i Redaktorką Naczelną magazynu VIP Manhattan Business. Może pochwalić się także współpracą z Magazynem Happy Life wydawanym w USA i objęciem stanowiska redaktora działu mody.

W 2021 otrzymała tytuł Ambasadorka Polskiego Rękodzieła i certyfikat za mistrzostwo w swej dziedzinie przyznawane przez organizacje rękodzielnicze z Polski, Czech i Łotwy.

Październik 2022 okazał się również szczęśliwy, w Plebiscycie na Ambasadorki Kultury Pomorza organizowanego przez Etno Pomorze otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza 2022.

Z końcem 2022 roku zachwyciła kolekcją „COSMOS”, w której można sięgnąć po galaktyczną modę i czuć się wyjątkowo.

Plany na 2023 rok są obiecujące, a samą Artystkę przepełnia energia i chęć do realizacji nowych przedsięwzieć.

 

KONTAKT
667134126
Lębork
Brak ofert

    NAPISZ DO MNIE