Natalia Kołodyńska

Zajmuję się grafiką, rysunkiem, malarstwem. Studiowałam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku grafika warsztatowa. W 2009 r. uzyskałam dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Piotra Gojowego. Uczestniczyłam w wystawach m. in. w Szkole Bydgoskiej „Hallo” (BWA Bydgoszcz 2010 r.), „Polygonum” (BWA Bydgoszcz 2010 r.), czy XIII Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej (Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego 2009 r.). W swojej twórczości odwołuję się często do natury człowieka, tworząc figury ciał, zdeformowane i dynamiczne. Dodatkowo poświęcam się pracom rękodzielniczym, maluję na tkaninach, torbach, odzieży, wykonuję także kosze ze sznurka.

Prace, które wystawiam, litografie pochodzą z cyklu pt. „Pamiętnik furiatki”. Inspiracją do powstania grafik było ciało człowieka. Niektóre z prac posiadają tytuł w formie daty, dlatego grafiki tworzą osobisty kalendarz, są jak kartki pamiętnika, „zapisane” na matrycy w plastycznej formie.

Litografie przedstawiają akty, w różnych układach, dynamicznych jak i statycznych, które sprowadzone są do uproszczonych form. Sylwetki są w grafikach odwrócone, siedzące tyłem, ekspresyjne, czy też skierowane w stronę widza, nieruchome, ale bardzo wymowne.

W pracach dużą rolę odgrywa sposób modelowania postaci, uzyskiwany za pomocą kredki czy tuszu litograficznego. Ekspresyjny, a nawet agresywny ślad narzędzia podkreśla stany, nastroje i napięcia bohaterów grafik.

KONTAKT
666645416
Osielsko
Brak ofert

    NAPISZ DO MNIE