Akademie sztuk pięknych w Polsce

13 lipca 2023
Akademie sztuk pięknych w Polsce

W Polsce istnieje kilka renomowanych Akademii Sztuk Pięknych, które oferują wybitną edukację artystyczną na różnych poziomach. Oto kilka z nich:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP): Jest to najstarsza i największa uczelnia artystyczna w Polsce, założona w 1816 roku. ASP w Warszawie oferuje programy dyplomowe i doktoranckie z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, projektowania, architektury wnętrz, wzornictwa i wielu innych dziedzin sztuki.
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP): Założona w 1818 roku, ASP w Krakowie jest jedną z najstarszych uczelni artystycznych w Europie Środkowej. Oferuje programy dyplomowe i doktoranckie z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, tkaniny artystycznej, projektowania i wielu innych dziedzin.
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ASP): Jest to jedna z najważniejszych uczelni artystycznych w Polsce, założona w 1946 roku. ASP we Wrocławiu oferuje programy dyplomowe i doktoranckie z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki, mediów artystycznych i innych.
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (ASP): To druga akademia sztuk pięknych w Krakowie, założona w 1991 roku. ASP im. Jana Matejki oferuje programy dyplomowe i doktoranckie z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, tkaniny artystycznej, projektowania i innych dziedzin.
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Stanisława Wyspiańskiego w Gdańsku (ASP): Jest to jedna z najmłodszych uczelni artystycznych w Polsce, założona w 2001 roku. ASP w Gdańsku oferuje programy dyplomowe i doktoranckie z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, sztuki mediów, projektowania i innych dziedzin.

Te akademie sztuk pięknych mają bogatą tradycję, wybitnych wykładowców i oferują różnorodne specjalizacje w dziedzinach artystycznych. Każda z tych uczelni ma własne kryteria przyjęć i programy nauczania, dlatego zalecam kontaktowanie się bezpośrednio z poszczególnymi akademiami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji i programów studiów.

read also

Nowe kategorie w serwisie

Sztuka dla ludzi to miejsce, które łączy Artystów z różnych obszarów sztuki. Od malarzy, ceramików, fotografów po twórców toreb hand made czy grafików. W zakładce E-GALERIA widoczne są wyłącznie kategorie, w których jest minimum jedno…

Akademie sztuk pięknych w Polsce

Akademie sztuk pięknych w Polsce

W Polsce istnieje kilka renomowanych Akademii Sztuk Pięknych, które oferują wybitną edukację artystyczną na różnych poziomach. Oto kilka z nich: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP): Jest to najstarsza i największa uczelnia artystyczna w Polsce,…

Galeria sztuki

Galeria sztuki online – sztuka ubrana w nowe technologie.

Sztuka już dawno przestała być obecna wyłącznie w zamkniętych muzeach o określonych współrzędnych geograficznych. Powierzchnia wystawiennicza zaczęła wychodzić poza mury budynków, a ekspresja twórcza młodych artystów coraz chętniej znajduje swoje miejsce w galeriach handlowych, na…

Obrazy do biura

Obrazy do biura

Wybór obrazów do biura może wpłynąć na atmosferę i estetykę przestrzeni oraz wprowadzić elementy inspirujące i motywujące dla pracowników. Oto kilka sugestii dotyczących obrazów, które mogą dobrze pasować do biura: Abstrakcja: Obrazy abstrakcyjne często są…