Obrazy na płótnie ręcznie malowane. Niezwykłe dzieła dla zwykłego odbiorcy.

4 maja 2020

Moda na urządzanie wnętrz wszelakich panuje od ładnych paru lat. Liczne programy, blogi, czasopisma traktujące na ten temat biją rekordy popularności i inspirują miliony ludzi. Nic złego w odwzorowywaniu dobrych, sprawdzonych pomysłów, zwłaszcza kiedy nie należysz do grupy zapalonych designerów-amatorów. Nawet jeśli nie posiadasz umiejętności urządzania wnętrz, ale równocześnie jesteś wrażliwy na piękno i zwyczajnie nie chcesz, by twoje lokum wiało powtarzalną nudą i marketową masową produkcją, rozważ zamówienie niebanalnej dekoracji w postaci ręcznie malowanych obrazów na płótnie. Sprawdź, jakie są oferty i trendy w tym zakresie i spraw, by sztuka rozgościła się na dobre w Twoim salonie.

Certyfikowany entuzjasta piękna

Jeśli przed zakupem unikalnego dzieła blokuje cię wrodzona skromność i obawa przed zbyt spektakularnym efektem, porzuć raz na zawsze kompleksy i dołącz do grona sympatyków twórczości malowanej na płótnie. Nie zastanawiaj się, czy jesteś godzien kupować sztukę do swojego domu. Brak edukacji w zakresie historii sztuki nie skreśla cię z listy uprawnionych do miłowania estetyki całym sercem, a określony przeciętny budżet nie skazuje cię na zakup kultowej już rybki w szkle, czy jelenia na rykowisku. Pasjonowanie się pięknem nie zna metryk i miar i może wyrażać się w rozmaity sposób, a jednym z nich jest właśnie otaczanie się sztuką w swoim własnym domu, w sposób wybrany przez ciebie.

Obraz na płótnie Kama Tulkibayeva

Ludzie, którzy decydują się na nabycie sztuki to niekoniecznie koneserzy z grubym portfelem i doświadczeniem w jej tworzeniu. To często ludzie tacy, jak ty–posiadający, co najmniej jedną wolną ścianę w reprezentacyjnym punkcie swojego lokum, na której chcą umieścić niepowtarzalny element dekoracji, który zachwyci ich samych i zaproszonych gości. To inwestorzy, którzy właśnie zakupili, czy wyremontowali nieruchomość i chcą ją wzbogacić o niepospolitą dekorację. To również właściciele biur, pomieszczeń bardziej oficjalnych, biznesowych, którzy pragną pochwalić się jedynym w swoim rodzaju dziełem artystycznym początkującego artysty, chcą być postrzegani, jako wspierający lokalną twórczość. Często minimalistyczne, oszczędne w wyrazie wnętrza zyskują charakteru, ocieplają wizerunek przedsiębiorcy i ukazują go, jako miłośnika sztuki, propagatora młodych zdolnych, czy entuzjastę estetyki w różnej formie. Biznesmen w garniturze, jakich wielu okazuje się barwną postacią za sprawą kolorów położonych na płótnie. Banalnie proste, po prostu piękne. Wśród kupujących nie brak także amatorów fotografii, sentymentalnych i rodzinnych, którym znudziła się zwyczajnie dotychczasowa galeria zdjęć i chcą ją uzupełnić o malowaną wersję swoich fotografii w konkretnym stylu. Sporą rzeszę stanowią także desperacko poszukujący oryginalnych prezentów dla najbliższych, które jednocześnie zachwyciłyby oryginalnością, stanowiłyby inwestycję i oddawałyby charakter kupującego. Rękodzieło na płótnie znakomicie wpisuje się w katalog oczekiwań miłośnika sztuki niepospolitej.

Obraz na płótnie

Sztuka szyta na miarę

Czego można oczekiwać, zlecając ręczne namalowanie obrazu przez artystę? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, gdyż gusta, oczekiwania i pomieszczenia dedykowane do powieszenia dzieła są tak różne, jak ich odbiorcy. Wśród chętnie nabywanych tematów znajdą się nieśmiertelne i kochane przez wszystkich kwiaty, działające terapeutycznie pejzaże, jak i portrety dla spragnionych uwiecznienia ważnych osób w naszym życiu. Popularnością cieszą się także zaklęte w czasie scenki rodzajowe z życia rodziny, odwzorowane ze zdjęcia, rodzinne fotografie pozowane i stylizowane stosownie do okazji, jak i neutralna sztuka nowoczesna, dopasowana kolorystycznie do stylu wnętrza. Nie mniejszą rzeszę koneserów znajdują reprodukcje obrazów znanych artystów. Słynnego Pocałunku Klimta, osławionej Mona Lisy Leonarda da Vinci, czy Kawiarenki Vincenta van Gogha, ani nawet Dziewczyny z Perłą Vermeera z pewnością nie powstydzi się żaden właściciel wnętrza. Wielu miłośników niebanalnych dodatków zapragnie posiadać w swojej kolekcji obraz malowany na płótnie, który nie jest repliką, a całkiem nowym tworem, ale inspirowany konkretnym stylem w sztuce. Dziś nie brakuje przecież miłośników nowoczesnego pop-artu Warhola, czy eleganckiego art déco Łempickiej. Nabywcy z gestem nie ograniczą się do jednej sztuki. Chętnie sięgną po tryptyki, które świetnie komponują się na dużej przestrzeni, wypełniają ją i stanowią jedną zamkniętą całość.

https://sztukadlaludzi.pl/dzielo/female-glow               

Female Glow, Sylwia Bogdziun

Praca rąk ludzkich dzierżących pewnie pędzle, w połączeniu z talentem i zaangażowaniem artysty to przepis na dzieło jedyne w swoim rodzaju–obraz ręcznie malowany na płótnie. Jeśli dodamy do tego serce artysty, zaangażowanie inwestora, wtedy opowieść o sztuce staje się spójna z naszym wnętrzem. Dosłownie i w przenośni. Powierzmy nasze ściany, półki, podłogi artystom i kupujmy rzeczy niezwykłe. Bądź koneserem rzeczy pięknych na miarę swoich oczekiwań.

read also

Klasyczne dekoracje do domu

Klasyczne dekoracje do domu

Klasyczne dekoracje do domu są eleganckie, ponadczasowe i charakteryzują się bogatymi detalami. Oto kilka pomysłów na klasyczne dekoracje, które dodadzą wyrafinowanego charakteru do Twojego wnętrza: Klasyczne meble: Wybierz meble o eleganckich kształtach, wykonane z wysokiej…