Obraz na zamówienie – gdzie szukać artysty?

3 października 2021
Obraz na zamówienie

Decydując się na obraz na zamówienie, na pewno będziesz szukać czegoś oryginalnego i wyjątkowego. Nie znaczy to jednak, że rozglądanie się za najlepszymi rozwiązaniami musi być długie i męczące. Są miejsca, w których szybko odnajdziesz utalentowanych artystów i zrobisz naprawdę porządne zakupy. Jak, gdzie i u kogo kupować sztukę? Spieszymy z pomocą!

 

Obrazy na zamówienie – dlaczego warto?

Istnieje wiele sposobów, by w XXI wieku podkreślić swoją indywidualność. Oryginalna stylizacja i dzielenie się zainteresowaniami w social mediach pokażą, co Ci w duszy gra, ale najczytelniej wyrazisz to, urządzając mieszkanie i wybierając do niego oryginalne dodatki. Dobrym przykładem są obrazy do salonu, sypialni czy gabinetu, które uzupełnią aranżację i stworzą wyjątkowy klimat wnętrz. 

 

Sztuka nie ma terminu przydatności. Mało tego, badania naukowe udowodniły, że pozytywnie wpływa na samopoczucie, a harmonijnie urządzone wnętrze – na nastrój domowników. Jeśli dobrze przemyślisz kwestię wyboru obrazu do salonu, zyskasz codzienną inspirację do działania.

 

Obrazy na zamówienie są opcją, która kiedyś dostępna była tylko nielicznym. Aktualnie, dzięki powszechności internetu i licznym ofertom zarówno doświadczonych (często dyplomowanych) artystów, jak i początkujących twórców (uczniów szkół artystycznych czy studentów ASP), możesz wybierać spośród wielu technik oraz stylów. Decydując się na obraz na zamówienie, możesz wejść w posiadanie unikalnego dzieła sztuki – czegoś, co będziesz miał tylko Ty. Galerie pośredniczące w sprzedaży często poświadczają oryginalność obiektów certyfikatem autentyczności, przez co masz stuprocentową gwarancję kupienia przedmiotu naprawdę wartościowego. 

 

Social media, galeria sztuki i inne rozwiązania

Artyści w XXI wieku mogą korzystać z wielu ciekawych rozwiązań, planując sprzedaż swoich dzieł m.in. przez social media (np. tworząc profil z pracami na Instagramie, Pintereście, Facebooku lub Tik toku). Dla wielu osób wrażliwych na sztukę wgląd w prywatne życie twórców jest ważną częścią podejmowania decyzji o zakupie. Na profilach społecznościowych artystów znajdziesz nie tylko gotowe dzieła, ale także zdjęcia dokumentujące proces tworzenia, ilustrujące ich pracownie i styl życia. Śledząc media twórców, dowiesz się, jakich materiałów używają, jak podchodzą do swojej pracy i co mają do przekazania. Internet jest świetnym sposobem na dotarcie do grupy docelowej i ułatwia kontakt sprzedającego z kupującym. Wystarczy kilka kliknięć, by zadać artyście pytanie, na które prawdopodobnie odpowie w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

Wielu z artystów nie chce – lub nie potrafi – samodzielnie zarządzać swoim dorobkiem i decyduje się na współpracę z profesjonalnymi handlarzami sztuką. Dzisiejsi marszandzi prowadzą domy aukcyjne i galerie, organizują targi sztuki, a coraz częściej także zakładają internetowe galerie sztuki, które oferują kupującym dostęp do wyśmienitych dzieł od dobrze rokujących artystów. Współpraca z pośrednikami jest rozwiązaniem dla wyróżniających się artystów, mających już rozbudowane portfolio. Firmy, które od lat działają na rynku, podejmują przemyślane decyzje i zapraszają do współpracy tylko najlepiej zapowiadających się twórców.

 

Dlaczego galeria sztuki to dobre rozwiązanie?

Współpraca z galerią sztuki jest rozwiązaniem popularnym zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych artystów, przede wszystkim ze względu na wygodę. Galeria sprawia, że artysta jest widoczny w sieci i  zdejmuje z niego obowiązek dbania o właściwą promocję oraz kwestie techniczne związane z formalnościami towarzyszącymi sprzedaży (umowy, podatki itp.).  

 

Galeria sztuki to również opcja ciesząca się ogromną popularnością wśród kupujących. Dobrym przykładem jest strona sztukadlaludzi.pl, która daje możliwość bezstresowego zobaczenia pełnej oferty artysty. Tak, to ogromna zaleta! Kupując przez internet, możesz dać sobie czas i we własnym tempie szukać najlepszych rozwiązań, porównując je z innymi. 

 

Galeria sztuki online nie musi budzić Twojego niepokoju! Choć nie zobaczysz dzieła sztuki na żywo, możesz użyć cyfrowego obrazu do stworzenia dokładnej wizualizacji, lub wydrukować grafikę i porównać ją np. z kolorami na ścianie w Twoim mieszkaniu. Na stronie wyszukasz interesujący Cię zakres cenowy, a nawet zawęzisz wyszukiwanie do preferowanych kolorów. To świetna opcja, jeśli interesują Cię obrazy do salonu, sypialni czy gabinetu, ale tylko w takich kolorach, które wpasują się w klimat pomieszczenia.

 

Pamiętaj o prawie konsumenta! Jeśli zakup okaże się nietrafiony, przez 14 dni możesz dokonać zwrotu – bez podawania przyczyny.

 

Obrazy na zamówienie – podsumowanie

Ogrom dostępnych na rynku opcji może nieco przytłoczyć kupującego – szczególnie gdy nie jest doświadczony i stawia pierwsze kroki na rynku sztuki. Jeśli tak jest, warto rozważyć skorzystanie z galerii sztuki. To zaufana opcja, doceniana przez kupujących i będąca złotym środkiem między indywidualną sprzedażą obrazów przez artystów a licytacjami odbywającymi się w domach aukcyjnych. Koniecznie weź ją pod uwagę!

 

read also

Użytkowy wymiar sztuki – czy to nie profanacja?

Sztuka użytkowa sprawia, że zwyczajne czynności możesz wykonywać w otoczeniu piękna. Sztuka to nie tylko rzeźby czy obrazy do salonu, ale także meble, tkaniny czy drobne przedmioty codziennego użytku, które będą dla Ciebie codziennym natchnieniem.…

Galeria sztuki

Galeria sztuki online – sztuka ubrana w nowe technologie.

Sztuka już dawno przestała być obecna wyłącznie w zamkniętych muzeach o określonych współrzędnych geograficznych. Powierzchnia wystawiennicza zaczęła wychodzić poza mury budynków, a ekspresja twórcza młodych artystów coraz chętniej znajduje swoje miejsce w galeriach handlowych, na…

Luxusowa sztuka we Wrocławiu

Podążając szlakami wrocławskiej sztuki, głównie lokalnych galerii, trafiłam na coś, co szybko przykuło moją uwagę. Szukam, czytam, wertuję materiały. Grupa Luxus i jej działalność, bo o niej mowa, to niecodzienne zjawisko na kulturalnej mapie polskiej…